Kupuj kołdry » Zamawiaj meble w ok-living
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrona kupującego
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Kartę kredytową / PayPal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30-dniowa polityka zwrotów
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Darmowa wysyłka od 0,00 €

Zamów tanie kołdry online


Filtry (0 Produkte)

Kup odpowiednią kołdrę i wreszcie śpij wypoczęty

Dobry i spokojny sen jest ważny dla zdrowia i ogólnego samopoczucia. Pragnieniem nas wszystkich jest, aby szybko dojść do siebie i w najlepszym przypadku całkowicie zregenerować się w nocy, aby znów czuć się w pełni sprawnym na cały dzień i zadania, które czekają nas następnego dnia. Niestety, często osiągnięcie tego stanu i stopnia wyzdrowienia nie jest takie proste. Ważnym warunkiem w każdym przypadku jest odpowiednia pościel, począwszy od materaca, a skończywszy na właściwej kołdrze dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Ale co decyduje o tym, że kołdra jest dobra?

Zakup kołdry powinien być dobrze przemyślany. Na przykład kołdra powinna być wykonana w taki sposób, aby nie wychładzać się w niej w nocy lub aby gromadziło się w niej ciepło. Liczne poduszki powietrzne kołdry zapewniają przyjemną temperaturę. Mają one działanie cyrkulacyjne i zapobiegają marznięciu w zimie lub uciążliwemu poceniu się w lecie. Kołdra powinna odprowadzać ciepło ciała do otoczenia i jednocześnie wchłaniać wilgoć, sama nie stając się przy tym lepka. Dobra kołdra wyrównuje temperaturę, tworzy przyjemny klimat i tym samym zapewnia zdrowy sen.

Różne rodzaje kołder na każdą porę roku i potrzeby

W zależności od tego, czy wolisz, aby w sypialni było chłodniej czy cieplej, czy szybko się pocisz czy łatwo marzniesz, odpowiednia kołdra musi spełniać Twoje potrzeby. Istnieją różne rodzaje kołder. Lekkie kołdry nadają się na lato. Są one wykonane z bawełny, puchu, piór, włókien tekstylnych lub kombinacji tych materiałów. Na chłodniejsze pory roku w miesiącach jesiennych i zimowych również są do kupienia odpowiednie kołdry. Są też kołdry całosezonowe. Są one odpowiednie na każdą porę roku. Takie kołdry są zazwyczaj nieco grubsze. Tutaj znajdziesz przegląd różnych materiałów wypełniających do kołder:

 • Kołdry bawełniane – Kołdry te są szczególnie wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji i trwałe. Koce wypełnione bawełną można bez problemu prać w pralce, a często nadają się do suszenia w suszarce bębnowej.
 • Kołdry z mikrofibry – Kołdry te są tańsze od innych, a jednocześnie charakteryzują się różnymi pozytywnymi właściwościami. Koce te są również lekkie, wytrzymałe i przede wszystkim łatwe w pielęgnacji. Mogą być prane w wysokich temperaturach i dzięki temu utrzymywane w higienicznej czystości.
 • Kołdry puchowe – Koce te są bardzo lekkie, a mimo to zapewniają ciepło. Lekkie pióra puchowe magazynują ciepło wewnątrz i jednocześnie izolują na zewnątrz.
 • Pierzyny – Kołdry te są zazwyczaj nieco tańsze od kołder puchowych. Nadają się jako kołdry na zimę, ponieważ ich wypełnienie ma nieco większą objętość.
 • Kołdry z wielbłądziej sierści – Te kołdry są bardzo popularne, ale też raczej droższe. Nadają się jako kołdry całoroczne, ponieważ potrafią optymalnie wyrównać temperaturę.
 • Kołdry kaszmirowe – Kołdry te mają podobne właściwości jak kołdry z włosia wielbłąda. Są szczególnie popularne zimą, gdyż struktura materiału sprawia, że z jednej strony koce te są cienkie i przewiewne, a z drugiej regulują ciepło i klimat.
 • Nowe kołdry z czystej wełny - Koce te są dobrym wyborem dla osób, które szybko się pocą. Dzieje się tak dlatego, że utrzymują one ciepło, nie pozwalając na zbytnie nagromadzenie się ciepła. Jednocześnie potrafią wchłonąć dużo wilgoci i szybko ją ponownie odprowadzić..

Czyszczenie i właściwa pielęgnacja nowej kołdry

Starannie dobrana kołdra zapewnia zdrowy sen. Właściwa pielęgnacja i czyszczenie są ważne, aby zapewnić trwały komfort i czystość kołdry. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, z pewnością będziesz cieszyć się swoją nową kołdrą przez długi czas.:

 • Wytrząśnij kołdrę po spaniu i pozostaw ją na chwilę otwartą, aby wilgoć mogła lepiej odparować.
 • Zmieniaj pościel najpóźniej co dwa tygodnie. Jeśli w nocy bardzo się pocisz, lepiej zmieniać pościel co tydzień..
 • Jeśli Twoja kołdra nadaje się do prania w pralce, pierz ją co najmniej dwa razy w roku. Jeśli to możliwe, pierz w wyższej temperaturze (60 stopni) i/lub z dodatkowym płukaniem higienicznym. Wcześniej należy dokładnie zapoznać się z instrukcją pielęgnacji na etykiecie producenta.
 • Kołdry puchowe i pierzowe można po praniu włożyć do suszarki z odpowiednimi kulkami do suszenia lub alternatywnie z piłkami tenisowymi..

Zamów swoją nową kołdrę i wiele innych produktów na spokojne noce

Szukając odpowiedniej kołdry dla swoich indywidualnych potrzeb, należy pamiętać o kilku kryteriach. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swoją wrażliwość na temperaturę. Jeśli łatwo marzniesz, to gruby i przytulny koc będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni, nawet latem. Jeśli podczas snu bardzo się pocisz, powinieneś wybierać lekkie, chłonne materiały. Należy również zwrócić uwagę, czy pod kołdrą śpi jedna lub więcej osób. Temperatura w pomieszczeniu oraz to, czy śpisz przy otwartym czy zamkniętym oknie, również odgrywa rolę przy zakupie nowej kołdry..

Kolejnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej kołdry jest samo łóżko i to, z czego wykonany jest materac. Szukasz nowego Łóżka i pasującego materaca? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! W połączeniu z nowym przytulnymi poduszkami oraz praktyczny Ochraniacz na materac z naszego sklepu internetowego, podnieś jakość swojego snu na nowy poziom. Już dziś zamów wszystko, co może sprawić, że Twoje noce będą jeszcze bardziej spokojne.

0,00 zł