Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrona kupującego
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
PayPal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30-dniowa polityka zwrotów
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Darmowa wysyłka od 0,00 €

Zamów online praktyczne boxy dachowe w niskich cenach


Filtry

Dzięki boxowi dachowemu do auta masz więcej miejsca do przechowywania podczas podróży

Samochodowy box dachowy, nazywany również bagażnikiemdachowym, to pojemna skrzynia, którą zazwyczaj bez większego wysiłku mocuje się na dachu samochodu. Zakup takiego boxu dachowego jest z wielu powodów niezwykle praktyczny, zwłaszcza dla osób, które chcą przewieźć więcej bagażu niż pozwala na to wnętrze pojazdu. Ale także jeśli, na przykład, po prostu czujesz się bardziej komfortowo, nie mając całego bagażu wokół siebie w samochodzie.

Koszt boxu dachowego może być bardzo zróżnicowany w zależności od dealera - możliwe są tu ceny od 200 euro do 700 euro. Wysoka cena w żadnym wypadku nie jest oznaką lepszej jakości. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem taniego samochodowego boxu dachowego, to ok-living jest miejscem dla Ciebie! W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wysokiej jakości, funkcjonalne, a przy tym niedrogie boxy dachowe.

Zalety zakupu boxu dachowego do samochodu

Może znasz tę sytuację: zwłaszcza gdy podróżujesz z całą rodziną, w rodzinnym samochodzie szybko może zrobić się ciasno. W samochodzie często nie ma już miejsca na bagaż i inne przybory, które chcemy zabrać ze sobą na wakacje. Dzięki samochodowemu boxowi dachowemu znacznie zwiększasz objętość bagażową swojego pojazdu, co jest sporą korzycią, zwłaszcza podczas dłuższych podróży. Oto największe zalety zakupu samochodowego boxu dachowego:

  • Samochodowy box dachowy jest zazwyczaj łatwy w montażu i uniwersalny w użyciu.
  • Box dachowy umożliwia transport bez zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niezabezpieczonego ładunku.
  • Przewożone przedmioty pozostają suche i czyste dzięki boxowi dachowemu na samochód.
  • Używając samochodowego boxu dachowego doświadczasz większej swobody podczas wyboru sposobu podróżowania.
  • Box dachowy zapewnia większą swobodę podczas podróży.

Czy każdy samochodowy box dachowy można zamontować na dowolnym aucie?

Odpowiedź brzmi: tak. Box dachowy jest uważany za dość uniwersalny, co oznacza, że można go przymocować do niemal każdego normalnego dachu samochodu. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach, między innymi o tym, że istnieją różne warianty boxów dachowych. Dostaniesz je nie tylko w różnych rozmiarach i pojemnościach, ale także o różnym przeznaczeniu. Dodatkowo jednak nie każdy samochód jest przystosowany do mocowania i transportu boxu dachowego. Z reguły kabriolet się nie nadaje, a mały samochód nadaje się, ale tylko w określonych warunkach.

Zanim więc kupisz box dachowy do samochodu, powinieneś najpierw dowiedzieć się, czy on i konstrukcja bagażnika dachowego w ogóle pasują do Twojego modelu samochodu. Można to zbadać w Internecie lub przeczytać o tym w instrukcji obsługi samochodu. Zastanów się również, co chcesz przetransportować. Jeśli są to na przykład narty, trzeba wziąć pod uwagę odpowiednią długość pokrowca - nie każda długość jest dopuszczalna na każdym dachu samochodu.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie boxu dachowego

Zgodnie kodeksu drogowego box dachowy samochodu jest uznawany za ładunek i dlatego nie może wystawać poza przednią część pojazdu. Dopuszczalny jest jednak box dachowy sięgający do zderzaka. Ponadto koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także maksymalne obciążenie dachu samochodu. Sam box dachowy ma masę od kilkunastu do 25 kilogramów, w zależności od producenta i wielkości. Do tego dochodzi jeszcze waga bagażu. Zanim kupisz box dachowy i zabierzesz go po raz pierwszy na wakacje, upewnij się, że polska ustawa o ruchu drogowym nie określa maksymalnej prędkości jazdy z boxem dachowym, ale producenci i stowarzyszenia motoryzacyjne zalecają, aby nie przekraczać maksymalnej prędkości 130 kilometrów na godzinę.

Zmiana właściwości jezdnych dzięki samochodowemu boxowi dachowemu

Jazda z boxem dachowym w wielu modelach zmienia aerodynamikę samochodu, gdyż pojawia się dodatkowy, nieistotny opór wiatru. Z tego powodu wzrasta również zużycie paliwa przez pojazd. Podczas jazdy z boxem dachowym należy również uważać na podmuchy wiatru z boku. Są one teraz bardziej zauważalne ze względu na większą powierzchnię.

Box dachowy podnosi środek ciężkości pojazdu. Im jest ona wyższa, tym większe jest dynamiczne przesunięcie nacisku na oś i boczne pochylenie w łuku. Oznacza to, że w idealnym przypadku nie należy ładować boxu dachowego do pełna i do maksymalnego obciążenia. Ostatecznie zawsze zaleca się - czy to z boxem dachowym czy bez - dostosowanie zachowania kierowcy podczas jazdy w określonych warunkach pogodowych, a najlepiej zmniejszenie prędkości. A jeśli już byliście na wakacjach lub wolelibyście w tym roku rozgościć się w domu w ogrodzie, to również znajdziecie coś w sam raz do tego. Ok-living oferuje szeroki wybór świetne meble na zewnątrz und wszystko dla twojego domowego basenu.