Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrona kupującego
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
PayPal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30-dniowa polityka zwrotów
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Darmowa wysyłka od 0,00 €

Zamawiaj pompy, filtry i odpieniacze dla swojego basenu online


Filtry

Utrzymuj swój basen ogrodowy w czystości w prosty sposób dzięki dopasowanym pompom, filtrom i skimmerom z ok-living

Dni są coraz dłuższe, a temperatury rosną. Wielu szuka ochłody w lecie, wskakując do zimnej wody. Nic więc dziwnego, że baseny do własnego ogrodu cieszą się dużą popularnością. Aby radość z basenu trwała przez długi czas, należy zawsze dbać o odpowiednie czyszczenie basenu. Bo bez odpowiedniej pielęgnacji woda w basenie nie tylko szybko stanie się nieestetyczna, ale może być nawet szkodliwa dla zdrowia. Ponowna zmiana wody to jedna z opcji. Wiąże się to jednak z dużą ilością dodatkowej pracy i sporymi kosztami, których nie należy lekceważyć. Aby zminimalizować gromadzenie się bakterii i zanieczyszczeń, należy stosować odpowiednie pompy, filtry i skimmery do basenu. W ok-living znajdziesz wszystko, co potrzebne do pielęgnacji i czyszczenia.

Wybór odpowiedniego skimmera basenowego - czym jest odpieniacz i jak działa?

Wśród podstawowego sprzętu do odpowiedniego czyszczenia basenu znajduje się przede wszystkim skimmer. Podobnie jak odkurzacz, skimmer basenowy zasysa powierzchnię wody i uwalnia ją od grubszych zanieczyszczeń, takich jak liście, owady czy włosy. Istnieją różne rodzaje skimmerów basenowych. Najbardziej znanym i najczęściej spotykanym jest wbudowany skimmer. Istnieją jednak również pływające skimmery basenowe. Te po prostu pływają na powierzchni wody i zasysają zanieczyszczenia. Tego typu skimmery mają podłączenie do pompy basenowej lub małego zbiornika na zanieczyszczenia, który trzeba regularnie opróżniać. Wadą w tym przypadku jest to, że urządzenie może przeszkadzać w kąpieli. Tutaj klasyczny, wbudowany odpieniacz oferuje wyraźne zalety. Jest on dołączony bezpośrednio do basenu i nie może przeszkadzać podczas kąpieli. Otwór skimmera znajduje się na poziomie powierzchni wody.

Najpierw woda przepływa przez kosz skimmera. Tutaj grubsze zanieczyszczenia, takie jak liście, gałązki lub owady są wyłapywane i zasysane przez skimmer. W ten sposób zanieczyszczenia są zasysane bezpośrednio z powierzchni wody i nie mogą nawet osiąść na dnie. Klapa skimmera zapobiega ponownemu przedostawaniu się zanieczyszczeń do basenu. Woda jest następnie kierowana do systemu filtrów, gdzie jest oczyszczana, a następnie wraca do basenu. Aby woda mogła przepływać przez skimmer, potrzebna jest pompa basenowa.

Zakup pompy do basenu - jak działa pompa do basenu

Pompa basenowa ma kilka ważnych funkcji, które są absolutnie potrzebne do czyszczenia i konserwacji basenu. Z tego powodu jest ona niezbędna do zabawy z czystą wodą w ogrodzie. Przede wszystkim pompa basenowa zapewnia dotarcie brudnej wody do filtra. Tutaj woda jest oczyszczana z grubszych cząstek, takich jak liście, owady lub włosy, zanim zostanie zwrócona przez pompę do basenu. Dodatkowo pompa basenowa służy do cyrkulacji wody i utrzymania jej w ruchu. Z jednej strony ma to sens, aby spowolnić produkcję glonów, którym sprzyja stagnacja wody, a z drugiej strony pozwala na lepsze i bardziej równomierne rozprowadzenie w wodzie środków chemicznych używanych do czyszczenia basenu..

W basenie dzięki otwartej powierzchni szybko gromadzą się grube zanieczyszczenia. Ale też niewiele brakuje do rozwoju bakterii i glonów, jeśli basen ogrodowy nie jest czyszczony. Bez użycia pompy basenowej woda szybko staje się mętna. Bez środków czyszczących może nawet ulec zanieczyszczeniu. Chlor i środki czyszczące do basenów ogrodowych służą do dezynfekcji wody, dlatego należy je również uwzględnić, gdy zastanawiamy się nad zakupem basenu, jak również odpowiednich akcesoriów.

Systemy filtrów do basenów ogrodowych - Systemy filtrów piaskowych z ok-living

Istnieją różne rodzaje systemów filtracyjnych do basenów. Są to zarówno proste filtry piankowe, kasetowe, jak i piaskowe oraz wielowarstwowe. W przypadku filtrów piankowych i kasetowych zanieczyszczenia są filtrowane przez miękką piankę. W filtrach kasetowych woda jest przepompowywana przez włókniny o dużej powierzchni i drobnych porach. Filtrowanie odbywa się z dość niską prędkością. System filtrów piaskowych jest jednym z najbardziej znanych i popularnych systemów filtracyjnych. Ale co robi i jak działa system filtrów piaskowych? Zasysana woda basenowa jest wtłaczana pod ciśnieniem przez specjalny piasek filtracyjny systemu filtrów piaskowych. Glony, owady i inne grubsze zanieczyszczenia pozostają w filtrze. Następnie przefiltrowana i oczyszczona woda wypływa z filtra. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej klasy kulki filtracyjne do systemu filtrów piaskowych, które zawsze utrzymują basen w czystości.

Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do ogrodu, balkonu i tarasu

Ze względu na wysoką skuteczność filtracji, dobrą wydajność filtracyjną, stosunek jakości do ceny oraz łatwość czyszczenia i konserwacji, filtry piaskowe stały się idealnym rozwiązaniem dla klasycznych basenów ogrodowych. Dobrego systemu filtracyjnego, pomp i skimmera nie powinno zabraknąć, jeśli chcemy cieszyć się basenem przez długi czas. Nadają się również inne Akcesoria do basenu w naszym sklepie znajdziesz w atrakcyjnej cenie. Jeśli i Ty myślisz o przeprojektowaniu swojego ogrodu, powinieneś przyjrzeć się tutaj z bliska. U nas znajdziesz wysokiej jakości, Tanie meble ogrodowe i piękne pomysły na aranżacje Balkonu i tarasa oraz ekskluzywne Meble z palet. Odkryj teraz duży asortyment od ok-living i zamów już dziś wszystko do swojego domu za pomocą kilku kliknięć.