Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrona kupującego
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
PayPal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30-dniowa polityka zwrotów
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Darmowa wysyłka od 0,00 €

Kupuj tanie podgrzewacze basenowe online


Filtry

Korzystaj z basenu o każdej porze roku dzięki solarnemu ogrzewaniu basenu

Jakże byłoby miło, gdyby można było korzystać z basenu we własnym ogrodzie o każdej porze roku. Ok-living oferuje na to właściwe rozwiązanie: podgrzewacz basenowy! Podgrzewacz basenowy jest potrzebny, aby woda w przydomowym basenie mogła być optymalnie podgrzewana.

Pływanie we własnym basenie w gorące letnie dni to nie tylko przyjemność. Z basenu z podgrzewaniem można korzystać przez cały rok. System ogrzewania słonecznego dla basenu oferuje tę zaletę, że woda w basenie jest ogrzewana przez energię słoneczną, dzięki czemu jest bardziej komfortowa nawet w niższych temperaturach.

Zalety ogrzewania solarami wody basenowej

Ogromną zaletą podgrzewaczy basenowych jest to, że można je stosować do różnych typów basenów. Można je w każdej chwili doposażyć i ustawić bez większego wysiłku. Często można je wykorzystać bezpośrednio. Solarne ogrzewanie basenowe wykorzystuje ciepło słoneczne, czyli energię słoneczną, do przyjemnego podgrzania wody w basenie. Takie podgrzewacze basenowe są niedrogim sposobem na ogrzanie basenu. W przeciwieństwie do innych podgrzewaczy basenowych, solarne ogrzewanie basenowe jest nie tylko stosunkowo niedrogie w zakupie, ale również nie powoduje dodatkowych kosztów podczas eksploatacji. Więc możesz nawet zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie z solarnym ogrzewaniem basenu.

Rodzaje podgrzewaczy basenowych

Ogrzewanie basenowe z pochłaniaczem energii słonecznej jest zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na działanie ciepła, soli i/lub promieniowania UV. Za pomocą mat solarnych do basenów można optymalnie absorbować promieniowanie słoneczne. Oznacza to, że ciepło ze słońca może być wykorzystane do ogrzewania wody w basenie. Maty solarne mogą podgrzewać wodę za pomocą drobnych rurek. Trzeba je tylko rozłożyć w odpowiednim miejscu, aby można je było podłączyć bezpośrednio do systemu filtracyjnego basenu. Następnie woda może być pompowana przez rury w macie solarnej. W tym procesie woda jest ogrzewana przez słońce.

Alternatywnie można zastosować plandeki solarne, folie solarne lub kolektory słoneczne. Kolektory działają na podobnej zasadzie jak maty solarne. Dodatkowo wyposażone są w plastikową obudowę i przezroczystą pokrywę. W ten sposób powstaje tzw. efekt szklanego domu. W rezultacie ciepło słoneczne może być wykorzystane jeszcze bardziej efektywnie. Folie lub plandeki solarne to specjalne pokrycia basenów, które w ciągu dnia pochłaniają energię słoneczną i przekazują ją bezpośrednio do wody. W przeciwieństwie do elektrycznego podgrzewacza basenowego, plandeki solarne nie pozwalają jednak na długotrwałe podgrzewanie wody. Co najwyżej temperatura staje się cieplejsza o maksymalnie 5 stopni.

Poolheizung günstig bei ok-living kaufen

W zależności od modelu, podgrzewacz basenowy wyposażony jest w kolektory słoneczne i pochłaniacze promieniowania słonecznego. Woda jest po prostu pompowana przez rury i podgrzewana za pomocą energii słonecznej. Następnie woda jest wprowadzana z powrotem do basenu. Jeśli chcesz kupić podgrzewacz basenowy przez internet, zawsze wcześniej zwróć uwagę na moc i to, czy pasuje on do wielkości Twojego basenu. Rozkładając maty solarne należy również pamiętać, że niektóre z nich wymagają sporo miejsca.