Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrona kupującego
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
PayPal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30-dniowa polityka zwrotów
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Darmowa wysyłka od 0,00 €

Zamawiaj tanie łóżka podwyższone online


Filtry

Spełnij swoje marzenie o własnej podwyższonej grządce do ogrodu, na balkon lub taras

Zawsze marzyłeś o uprawianiu ogrodu, ale mieszkasz w mieszkaniu, a balkon i taras są niestety zbyt małe? Dzięki podwyższonej grządce nie musisz już dłużej obywać się bez marzeń o domowych pomidorach i świeżych ziołach. Grządka, która zajmuje niewiele miejsca i znajduje się na wysokości co najmniej 50 cm nad ziemią, oferuje optymalną powierzchnię, na której można z powodzeniem obserwować wzrost małych roślin. Ale nawet jeśli masz dużo miejsca, a nawet ogród, podwyższona grządka jest przydatną pomocą w uprawie własnych warzyw lub ziół. Odkryj nasz asortyment i podwyższone grządki w wielu rozmiarach i kształtach od ok-living.

Grządka podwyższona czy zwykła - na czym polega różnica?

W przeciwieństwie do zwykłej grządki, wyższe grządki podwyższone zapewniają roślinom optymalne miejsce w słońcu, nawet jeśli światło pada pod kątem. Z drugiej strony, wysokość złoża zapewnia nieco szybszy proces odparowania. W podwyższonej grządce ziemia może szybciej wysychać i trzeba ją podlewać bardziej regularnie. Oczywiście można też sadzić warzywa i zioła w zwykłej grządce, ale tutaj nakład pracy może być nieco większy. Jeśli używasz podwyższonej grządki, powinieneś kupić specjalną ziemię i wypełnić ją. Jeśli sadzisz zwykłą grządkę, musisz najpierw wykopać istniejącą ziemię i zastąpić ją ziemią grządkową..

Kolejną zaletą podwyższonej grządki jest to, że osoby niepełnosprawne ruchowo mają możliwość wygodnego i pozbawionego barier uprawiania ogrodu. Ze względu na większą odległość od ziemi, ślimaki w ogrodzie mają mniejsze szanse na dotarcie do warzyw w podwyższonej grządce. Choć szklarnia jest marzeniem każdego ogrodnika i pozwala roślinom lepiej się rozwijać w optymalnym, ciepłym klimacie, to jednak ze względu na swoje rozmiary nie zmieści się w każdym domu. Z podwyższoną grządką znajdziesz idealne rozwiązanie.

Grządki w różnych materiałach i kształtach

Jeśli rozważasz zakup podwyższonej grządki dla ziół lub warzyw, otrzymasz szeroką gamę do wyboru. Online lub w sklepach dla majsterkowiczów i lokalnych sklepach można znaleźć podwyższone grządki w wielu różnych materiałach, takich jak drewno, metal, granit lub plastik. Znajdziesz również podwyższone grządki w różnych kształtach, takich jak prostokątne, kwadratowe lub okrągłe. W ten sposób idealnie dopasowują się do Państwa wymagań i życzeń.

Jest kilka rzeczy do rozważenia przy zakupie i tworzeniu podwyższonej grządki. Jeśli zdecydujesz się na zakup drewnianego podwyższonej grządki, to generalnie lepiej jest iść na droższy produkt. Niedrogie drewno jest niezwykle podatne na działanie wiatru i pogody, łatwo się odbarwia i szybko gnije, jeśli nie jest impregnowane. Jeśli lubisz, aby rzeczy były nieco bardziej nowoczesne i ponadczasowe, możesz zdecydować się na zakup podwyższonej grządki wykonanego z metalu. To łóżko nie tylko przyciąga wzrok, ale także jest niezwykle odporne na działanie materiałów. Dzięki cienkim ściankom ta forma podwyższonej grządki oferuje więcej miejsca na samą grządkę.

Grządki i wiele więcej do projektowania ogrodów

Jak tylko Twoje nowe podwyższona grządka z naszego sklepu internetowego dotrze do Twojego domu, nadszedł czas na rozplanowanie grządki. Tutaj powinieneś upewnić się, że podwyższona grządka jest umieszczona w kierunku północno-południowym, jeśli to możliwe, aby w pełni wykorzystać światło słoneczne. Podczas planowania należy również wziąć pod uwagę, że nie wszystkie rośliny dobrze dogadują się jako sąsiedzi, podczas gdy inne tworzą w podwyższonej grządce pożyteczne symbioza i sprzyjają wzajemnemu wzrostowi. Ponadto nie wszystkie warzywa tolerują tę samą glebę. Przeczytaj jeszcze raz, jaką glebę musisz kupić do swojego podwyższonej grządki, zanim się zdecydujesz na sadzenie.

Wybierz praktyczną i niedrogą podwyższoną grządkę W ten sposób możesz pracować nad swoim zielonym zakątkiem i cieszyć się czymś, co sam wyhodowałeś w tym samym czasie. Szukasz jeszcze więcej inspiracji na aranżację ogrodu? Następnie, oprócz podwyższonych grządek, odkryj naszą szeroką gamę wyposażenia ogrodowego, jak na przykład Obrzeża trawnikowe , Rolety i markizy a także praktyczne Akcesoria dla basenowej oazy we własnym ogrodzie.