Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrona kupującego
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
PayPal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30-dniowa polityka zwrotów
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Darmowa wysyłka od 0,00 €

Zamów wygodne i niedrogie materace online


Filtry

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego materaca

Zawsze zastanawiałeś się czy istnieje idealny materac dla Ciebie i co jest ważne przy wyborze nowego materaca? Kupując materac, warto wcześniej zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Przede wszystkim warto wiedzieć, od czego może zależeć rodzaj materaca, który będzie dla nas odpowiedni. Kryteria wyboru obejmują na przykład Twoją zwykłą pozycję do spania lub również Twoje typowe zachowanie podczas snu i Twoje ruchy. Na przykład, aby rozpocząć dzień odświeżony i bez bólu pleców, należy zadbać o to, aby w nocy kręgosłup był zawsze wyprostowany. Zanim kupisz swój nowy, niedrogi, a jednocześnie wysokiej jakości materac w naszym sklepie internetowym, poinformujemy Cię o tym, co jest ważne.

Jaki materac najbardziej Ci odpowiada

Stopień twardości materaca określa, jak bardzo jest on sprężysty pod wpływem nacisku i ciężaru ciała. Wybór odpowiedniego stopnia twardości powinien być dokonany przede wszystkim na podstawie masy własnego ciała. Istnieje również możliwość wyboru odpowiedniego materaca na podstawie rozmiaru ciała. Jednak przy zakupie materaca ważna jest również pozycja podczas snu. Istnieje w sumie pięć poziomów twardości materacy:

  • H1 (miękki) - odpowiedni dla osób do 60 kg
  • H2 (średniej twardości) - odpowiedni dla osób od 60 do 80 kg
  • H3 (twardy) - odpowiedni dla osób od 80 do 100 kg
  • H4 (bardzo twardy) - odpowiedni dla osób o wadze powyżej 100 kg
  • H5 (ultra twardy) - odpowiedni dla osób o wadze powyżej 130 kg

Ustalenie właściwego stopnia twardości jest szczególnie ważne, ponieważ zapewnia leżenie w najlepszej pozycji w nocy. Dzięki temu można uniknąć skrzywienia kręgosłupa podczas snu, a w najgorszym wypadku dyskomfortu.

Jakie są rodzaje materacy i co je wyróżnia

W przypadku materaca sprężynowego, jak już sama nazwa wskazuje, rdzeń materaca składa się ze sprężyn o różnej sile. Przy zakupie nowego materaca siłę sprężyn należy ponownie dobrać do obciążenia wagowego i wielkości ciała, ale także do pozycji leżącej. Ogólnie rzecz biorąc, ten typ materaca jest raczej twardszy. To kolejny powód, dla którego materace sprężynowe są często nieco tańszym wyborem. Jeśli więc wolisz twardszą powierzchnię do leżenia i lubisz spać na brzuchu lub plecach, kup materac sprężynowy. Jeśli lubisz leżeć na brzuchu lub plecach, ale często obracasz się podczas snu, a ponadto nie lubisz zbyt twardego podłoża, wybierz materac sprężynowy kieszeniowy. W zależności od tego, ile sprężyn na metr kwadratowy jest rozmieszczonych na powierzchni, ten wariant może być nieco bardziej miękki i dawać więcej niż zwykły materac sprężynowy. Ten typ materaca jest również idealny dla osób, które bardziej pocą się w nocy i/lub mają większe obciążenie wagowe.

Nie lubisz zbyt głęboko zapadać się w materac, ale w nocy dużo się ruszasz i masz tendencję do niespokojnego snu? Wtedy zimny materac piankowy jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla Ciebie. Ten typ materaca stosuje się głównie przy średnim lub miękkim poziomie twardości. Dzięki swojej konsystencji materac ten jest lżejszy i nadaje się również np. do stelaży z listwami silnikowymi. Materac z pianki visco to idealna opcja dla spokojnych śpiochów bocznych, którzy pragną niemal nieważkiego snu. Jeśli cierpisz na problemy z kręgosłupem i nie pocisz się zbytnio podczas snu, powinieneś wybrać ten materac. Składa się z zimnej pianki z powłoką z pianki Visco i może być również łączony z regulowanymi ramami listwowymi. Jeśli zależy Ci na łagodzącym nacisk uczuciu leżenia i chcesz wygodnie zatopić się w materacu, materac z pianki żelowej będzie dla Ciebie odpowiedni. Typowy poziom twardości dla tego typu materaca to raczej miękki do średnio twardego. Ten wariant jest również dobry dla osób mających problemy z ramionami i plecami.

Jak najlepiej pielęgnować materac

Jeśli po wstaniu z łóżka pozwolisz swojemu materacowi przewietrzyć się przez około pół godziny, wyświadczysz mu wielką przysługę. Aby materac służył Ci dobrze przez dłuższy czas, powinieneś bardzo mocno chronić go przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak wilgoć. Ponadto należy regularnie obracać materac i chronić jego powierzchnię pokrowcem, jeśli chcemy uniknąć czasochłonnego czyszczenia. W ten sposób już teraz wnosisz duży wkład w temat pielęgnacji materaca..

Odkryj również nasze inne produkty wokół najlepszego komfortu snu. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wysokiej jakości materace w przystępnych cenach, jak również wygodne poduszki i przytulne kołdry . Odpowiednie Ochraniacze na materace z naszej oferty chronią również Twój nowy materac przed brudem, potem i kurzem. Nie spiesz się i rozejrzyj się. Niezależnie od tego, który materac wybierzesz, na pewno znajdziesz to, czego szukasz w ok-living. A żebyś w podróży nie musiał się obyć bez najlepszego komfortu snu, w naszym sklepie znajdziesz również praktyczne materace podróżne. Już dziś kup swój nowy materac i zamów jego wygodną dostawę do domu.